Похожие презентации:
Белсенді оқыту әдістері және бағалау
1.
Капарова Зульфия БуребаевнаАтырау облысы Исатай ауданы Жанбай селосы
Хамидолла Наубетов атындағы орта мектептің
математика пәні мұғалімі
• Бөлімдері бірдей
бөлшектерді қосу
Оқу
мақсаттары және азайтуды
орындауды
5.1.2.17
меңгеру
Құндылықтарға
баулу
• Оқушылар бойында
шығармашылық және сын
тұрғысынан ойлауды;
• қарым қатынас қабілетін;
• өзгелердің мәдениетіне және
көзқарастарына құрметпен
қарау;
• жауапкершілікті сезіну
құндылықтарын дарыту.
Оқушылардың бәрі:
Бөлімдері бірдей жай
бөлшектерді қоса және
азайта алады
Сабақтың
мақсаттары
Сабақтың
тақырыбы
• Жай
бөлшектерді
қосу және
азайту
Оқушылардың көпшілігі:
Нәтиже бұрыс болған
жағдайда аралас санға
айналдыра алады;
Нәтижені қысқарта алады.
Кейбір оқушылар: Жай
бөлшекпен берілген
мәселе есептерді
шығарады
2.
Белсенді оқыту әдістері және бағалауТопқа бөлу. «Көшбасшы» тәсілін қолданамын.
Психологиялық ахуал орнату. «Тілек айту»: Әр уақытта барлық жерде
үлкен жетістікке жетуіңе тілектеспін!
Ширату сұрақтары «8 тест сұрағы ойыны». Ауызша бағалау
Жаңа тақырыпты игеру. «Миға шабуыл». Заңдылықтарды
анықтайды.Талдауларын негіздейді. «Қолмен белгі беру» әдісі
Жұптық жұмыс. Тапсырмалардың нәтижелерін
салыстырады. Дайын жауаппен бірін-бірі бағалайды.
Топтық жұмыс . Шығарады, талдайды, қорытынды жасайды.
«Температураны өлшеу» әдісімен бағаланады.
Жеке жұмыс. Қалыптастырушы бағалау жұмысы.Жазбаша бағалау.
Қорытындылау. «Сұхбат алу» әдісі
3.
Саралау.Сабақ барысында өз-өзіне сенімсіз оқушылар анағұрлым
өздеріне сенімді оқушылармен жұмыс істеу барысында,
тапсырманы орындау жолдарын бақылап, үйренеді.
4.
Үйге тапсырма1) №502
2) Әдебиетті жақсы көретіндерге бөлшек туралы
ертегі жазу.
3) Тарихты жақсы көретіндерге бөлшектің пайда
болуы туралы тарихи деректі жазып келу
Рефлексия «Қанағаттану ағашы»
Жемістер – сабақ пайдалы болып өз жемісін берді
Гүл – сабақ негізінен жаман емес;
Жасыл жапырақ – сабаққа қанағаттанбадым;
Сары жапырақ – сабақ ұнаған жоқ,зерігіп кеттім
«Адам жай бөлшекке ұқсас, алымы адамның іс
жүзінде қандай екенін көрсетеді, ал бөлімі –
адамның өзі туралы не ойлайтынын көрсетеді.
Неғұрлым бөлімі көп болса,соғұрлым бөлшек аз
болады».
Л.Толстой