Похожие презентации:
Гидросфера-Жердің су қабығы
1. Сїлейменова Айгерім Сїйіндік ќызы
Сүлейменова Айгерім Сүйіндікқызы
№23 мектеп-лицейі.
Шымкент қаласы.
2.
Гидросфера-Жердің су қабығы.3. Сабаќтыѕ маќсаты: оќушыларєа тіршіліктіѕ кґзі –су туралы маєлўматтар беру. Міндеттері:
Сабақтың мақсаты: оқушыларғатіршіліктің көзі –
су туралы мағлұматтар беру.
Міндеттері:
• Білімдік міндеті: оқушылардың жер бетіндегі су қабатының
маңыздылығымен таныстыру.
• Дамытушылық міндеті: Оқушылардың су көздерінің
маңыздылығы мен табиғаттағы алатын орны жайында
біліктілігін арттыру.
• Тәрбиелек міндеті: Оқушыларды суды қорғауға және де
үнемдеуге тәрбиелеу.
4. Сабаќтыѕ барысы:
Сабақтың барысы:Ұйымдастыру кезеңі.
Үй тапсырмасын сұрау.
Сызбаларды сөйлету.
Сабақты бекіту.
Үйге тапсырма.
5.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
Сұрақтар:
Адам денесінің қанша пайызын су құрайды?
Жер бетінде неше мұхит бар?
Суцдың неше күйі бар?
Шығанақ дегеніміз не?
Ішкі теңіздерді ата?
Өзен аңғары дегеніміз не?
Бастау деп нені айтады?
Көл деген не?
Үнді мұхитының ең терең жері қалай
аталады?
10. Су қорының қанша бөлігін мұхит құрайды?
6. Сызбаны аяќта.
Сызбаны аяқта.Биосфера
7.
Гидросфера8.
Судың күйлері9.
Мұхиттар10. Сјйкесітікті тап
Сәйкесітікті тап• Тынық мұхиты
Мариан
• Үнді мұхиты
• Солтүстік мұзды
мұхит
Атлант мұхиты
Ең суық
Пуэрто-Рико
Зонд
11.
Тест1.
Жер бетінде неше мұхит бар?
А) 3 Б) 4 В) 2
С) 6
2. Тынық мұхиты жер бетінің неше бөлігін алып жатыр?
А) 1/2
Б) 3/5
В) 1/3
С) 2/4
3. Адам денесінің қанша пайызын су құрайды?
А) 55
Б) 36
В) 45
С) 65
4. Мұхит, теңіз суларының құрлыққа сүйірлене немесе тереңірек ішке
қарай енген бөлігі?
А) Көл
Б) Бұғаз
В) Шығанақ
С) Арал
5. Өзеннің басталар жері.
А) Өзен аңғары
Б) Өзен сағасы
В) Бастау
С) Өзен жаймасы
6. Дүниежүзіндегі ең ұзын өзен.
А) Ніл
Б) Амазонка
В) Чад
С) Есіл
7. Ең суы мол өзен.
А) Ніл
Б) Амазонка
В) Чад
С) Есіл
8.Материктердің ішіндегі тұйық сулы өлке
А) Теіңз
Б) Өзен
В) Көл
С) Мұхит
12.
1.Б2.В
3.С
4.Б
5.В
6.А
7.Б
8.В
13.
Үйгетапсырма
§24 §25
Оқу.