Похожие презентации:
O’qish fanidan. 1 soatlik ochiq
1.
________viloyati ______ tuman_-umumiy o’rta ta’lim maktab
boshlang’ich sinf o’qituvchisi
O’QISH FANIDAN
1 SOATLIK OCHIQ
2.
O`qish darsi1-sinf
3.
DARSNING MAQSADI:a) Ta`limiy maqsad:
O’quvchilarga shoir
Q.Muhammadiyning
“Bahor keldi” she’ri
haqida bilim ko’nikma
va malakalar berish
b) Tarbiyaviy maqsad:
O'quvchilarni mehr-oqibat
va onalarni qadrlashga
o'rgatish.
v) Rivojlantiruvchi
maqsad:
o‘quvchilarning erkin
fikrlash, mustaqil va
ijodiy
ishlash, mavzuga oid
maqollar topish,
savollarga to‘liq javob
berish qobiliyatlarini,
ifodali o'qish va o'z ustida
ishlash ko'nikmalarini
rivojlantirish.
4.
Darsning jihozi: Akt,slad,bahilashnaminatsiyalari
1. Tashkiliy qism: 5 daqiqa
2. O`tilgan mavzuni takrorlash: 7 daqiqa
3. Yangi mavzu bayoni: 20 daqiqa
4. Darsni mustahkamlash: 10 daqiqa
5. Baholash: 2 daqiqa
6. Uyga Vazifa: 1 daqiqa
5.
I:TASHKILIY QISMI – guruh
“Bahor”
III – guruh
II – guruh
“Navro’z”
“Bahor
gullari”
6.
Darsturi:
Yangi bilim,ko’nikma va
.
malakalarni shakllantirish
Dars
metodlari.
Interfaol (Tarmoqlash,aqliy
hujum,kartateka,savol-javob)
7.
8.
Dasrning shiori• O’qib o’rganamiz
• Ijod qilamiz
• Shu aziz vatanni
• Obod qilamiz
9.
Bahor gulshaniGunafsha Momaqaymoq
10.
Dars qoidasi – faollik-tezkorlik
-intizomga rioya qilish
-o’zoro xurmat
-izlanuvchanlik
-to’g’ri javob berish
-vaqt bu-oltin
11.
12.
.13.
14.
1.Bo’ron nima dedi?2.Jala nima dedi?
3.Daryo nima dedi ?
4.Yomg’ir nima dedi?
5Odam nima dedi.
15.
Chaqmoqning chaqishi16.
Yomg’ir yog’ishi17.
Qor yog’ishi18.
Bashoratchi tabiat19.
Agar daraxt shoxlari yoz faslidasarg’aysa, kuz erta keladi.
20.
Olma,olcha kabi mevali daraxtlar ikkinchibor gullasa,bu kuzninhg iliq kelishidan
darakdir.
21.
Baliq tez-tez suv betiga sapchibchiqsa,yomg’ir yoqadi.
22.
Qaldirg’och pastlab uchsa,yog’ingarchilik bo’ladi
23.
O’quvchilar ijrosida sahnako’rinishi
24.
25.
26.
27.
Yangi mavzuni mustahkamlash28.
29.
Yosharish fasliSumalak
8-mart
Dalalarda ekinlar
Zulfiyaxonim
tavalludi
Navro’z bayrami
30.
31.
Darsni yakunlashO’quvchilarni
baholash
Uyga vazifa:
she’rni yodlash