10.03M
Категория: ОбразованиеОбразование

Тема 4. Заняття 3. Підготовка матеріаль-нотехнічної бази та використання технічних засобів навчання

1.

2.

ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ В
АУДИТОРІЇ

3.

ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ ПОПЕРЕДНЬОГО
ЗАНЯТТЯ
Попередня тема: «Види контролю»
?

4.

ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ ПОПЕРЕДНЬОГО
ЗАНЯТТЯ
Тести поділяються на:
1. усний;
2. письмовий;
3. практичний.

5.

ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ ПОПЕРЕДНЬОГО
ЗАНЯТТЯ
Письмові тести поділяються на:
1. об’єктивні;
2. суб’єктивні.

6.

Тема 4: Організація заняття та
способи підвищення ефективності
проведення занять.

7.

Заняття 3: Підготовка матеріальнотехнічної бази та використання технічних
засобів навчання. Вимоги до
приготування презентацій.

8.

МЕТА
Oголосити та розібрати список
вимог під час приготування презентації.
Ознайомити з вимогами до
навчальної матеріально-технічної бази.
Метою та типами візуальної підтримки.
Вивчити техніку використання
візуальних засобів.

9.

ХІД ЗАНЯТТЯ
Місце – навчальний клас
Час – 135 хвилин
Метод – лекційний
Навчальні питання –
1.Мета візуальної підтримки.
2.Типи візуальної підтримки.
3.Техніка використання візуальних засобів.
4.Текстові елементи та їх підготовка.
5.Візуальні елементи та їх підготовка.
6.Загальні вимоги до слайдів.

10.

ХІД ЗАНЯТТЯ
Умови проведення контролю – індивідуально,
усним опитуванням після кожного навчального
питання та в кінці заняття буде проводитися
контроль.

11.

ХІД ЗАНЯТТЯ
Ви оцінюєтесь позитивно якщо:
✔Назвете мету візуальних засобів.
✔Назвете типи візуальної підтримки.
✔Вивчите техніку використання
візуальних засобів.
✔Поясните як уникнути оснoвних
помилок використовуючи презентацію.

12.

ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ
1. Порядок задавання питань
/ відповіді
2. Конспектування

13.

14.

НАВЧАЛЬНЕ ПИТАННЯ №1
Мета візуальної підтримки.

15.

1. Мета візуальної підтримки
Візуальна підтримка може мати
значний позитивний вплив на ваше
заняття, що допоможе посилити
вплив вашого виступу.

16.

1. Мета візуальної підтримки
1. Привернути увагу;
2. викликати емоції;
3. проілюструвати, спростити і
пояснити матеріал;
4. збільшити інформативність.

17.

18.

1. Мета візуальної підтримки

19.

ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ
Мета візуальної підтримки:
1. Привернути увагу;
2. викликати емоції;
3. проілюструвати, спростити і пояснити
матеріал;
4. збільшити інформативність.

20.

НАВЧАЛЬНЕ ПИТАННЯ №2
Типи візуальної підтримки

21.

2. Типи засобів візуальної підтримки
1. Плакати

22.

2. Типи засобів візуальної підтримки
Переваги:
Недоліки:
- Використання в
- Великі розміром;
класі та на вулиці;
- багаторазове
використання.
- неможливо внести
зміни;
- відволікає увагу від
головного.

23.

2. Типи засобів візуальної підтримки
2. Аудіо та відео
забезпечення

24.

2. Типи засобів візуальної підтримки
50%
3. Схеми
30%
20%
10%
+

25.

2. Типи засобів візуальної підтримки
4. Макети

26.

2. Типи засобів візуальної підтримки
Переваги:
- Легко пояснити дії;
- чітке розуміння
місцевості;
- підвищує інтерес.
Недоліки:
- Потребує місця для
зберігання;
- Потребує часу для
підготовки.

27.

2. Типи засобів візуальної підтримки
5. Дошка
Використання дошки:
- Літери розміром 7-8 см;
- Місце знаходження інструктора.

28.

2. Типи засобів візуальної підтримки
Недоліки:
- Можливе використання тільки, якщо
дозволяють погодні умови;
- Відблиск від сонця;
- Мало місця.

29.

2. Типи засобів візуальної підтримки
6. Забезпечення
для проведення
презентацій

30.

2. Типи засобів візуальної підтримки
Переваги:
- Текст та ілюстрації представлені
послідовно;
- можливість збереження презентації та
багаторазове використання;
- легко внести зміни.

31.

2. Типи засобів візуальної підтримки
Недоліки:
- Старий проектор видає шум;
- потребує мережу живлення;
- потребує значних навичок.

32.

2. Типи засобів візуальної підтримки
7. Демонстраційна
група

33.

2. Типи засобів візуальної підтримки
Переваги:
Недоліки:
- Фактор реальності;
- Ретельна підготовка;
- показ виконання
вправи;
- не легко отримати.

34.

2. Типи засобів візуальної підтримки
Принцип вибору:
• Прості;
• Цікаві;
• Підходящі;
• Необхідні;
• Достатнього розміру.

35.

36.

2. Типи засобів візуальної підтримки

37.

ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ
Типи засобів візуальної підтримки?
1. Плакати.
2. Аудіо та відео забезпечення.
3. Схеми.
4. Макети.
5. Дошка.
6. Забезпечення для проведення
презентацій.
7. Демонстраційна група.

38.

НАВЧАЛЬНЕ ПИТАННЯ №3
Техніка використання візуальних
засобів

39.

3. Техніка використання візуальних
засобів
Випробувати
Показати
Обговорити
Використати
Сховати

40.

3. Техніка використання візуальних
засобів

41.

ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ
Техніка використання візуальних
засобів:
1. Випробувати
2. Показати
3. Обговорити
4. Використати
5. Сховати

42.

НАВЧАЛЬНЕ ПИТАННЯ №4
Текстові елементи та їх підготовка

43.

4. Текстові елементи та їх
підготовка

44.

4. Текстові елементи та їх
підготовка
Число
Помилка
Чому це помилка?
Як
уникнути?
Як
уникнути

45.

4. Текстові елементи та їх
підготовка
Число
1.
Помилка
Довгий текст
Чому це помилка?
Коли починаємо читати,
перестаємо слухати
6X6

46.

4. Текстові елементи та їх
підготовка
Один за іншим розкритий заголовок дає історію послідовності. Коли ми
переходимо від одного заголовку до іншого, ми пояснюємо, що їх пов'язує.
Більш того, ми можемо контролювати темпи публікації заголовків,
синхронізуючи увагу аудиторії з нашою розповіддю. Вони не можуть нас
випередити. Додатково обговорюючи, інтерпретуючи і даючи приклади для
кожного заголовку ми можемо надати належне значення.
Ті, які вважають, що слухачі готові проаналізувати вміст слайдів разом,
помиляються. Тому що, якийсь час, кожен слухач шукає якусь цікаву
інформацію, цифри або зображення особисто для нього і поки не
дізнається, що цікавить його - він не зверне уваги на інструктора.
Більше того, аудиторія не любить читати «дисципліновано» з першого
рядка до останнього. Їх очі бігають по всьому слайду поки якийсь
кольоровий акцент, число або слово не приверне уваги. Для фокусування
потрібно близько 30 секунд. При наймі, такий же обсяг терміну потрібно
сприймати інформацію. Треба знати, що аудиторія поки не прочитає слайд,
вона не буде слухати оратора.

47.

Один за іншим розкритий заголовок дає історію послідовності. Коли ми
переходимо від одного заголовку до іншого, ми пояснюємо, що їх пов'язує.
Більш того, ми можемо контролювати темпи публікації заголовків,
синхронізуючи увагу аудиторії з нашою розповіддю. Вони не можуть нас
випередити. Додатково обговорюючи, інтерпретуючи і даючи приклади для
кожного заголовку ми можемо надати належне значення.
Ті, які вважають, що слухачі готові проаналізувати вміст слайдів разом,
помиляються. Тому що, якийсь час, кожен слухач шукає якусь цікаву
інформацію, цифри або зображення особисто для нього і поки не
дізнається, що цікавить його - він не зверне уваги на інструктора.
Більше того, аудиторія не любить читати «дисципліновано» з першого
рядка до останнього. Їх очі бігають по всьому слайду поки якийсь
кольоровий акцент, число або слово не приверне уваги. Для фокусування
потрібно близько 30 секунд. При наймі, такий же обсяг терміну потрібно
сприймати інформацію. Треба знати, що аудиторія поки не прочитає слайд,
вона не буде слухати оратора.

48.

4. Текстові елементи та їх
підготовка
1. Коли cлухачі читають - не слухають
2. Погані звички читання
3. Заголовки розкриваються по одному
4. Пояснити / навести приклади
5. Сприйняття триває 30 секунд.

49.

4. Текстові елементи та їх
підготовка

50.

4. Текстові елементи та їх
підготовка

51.

52.

4. Текстові елементи та їх
підготовка
Число
2.
Помилка
Чому це помилка?
Неясна структура важко розподілити і
і не видно
зрозуміти
1. Логічна послідовність з навчальним матеріалом
і нумерацією

53.

4. Текстові елементи та їх
підготовка

54.

4. Текстові елементи та їх
підготовка
Число
2.
Помилка
Чому це помилка?
Неясна структура важко розподілити і
і не видно
зрозуміти
1. Логічна послідовність з навчальним матеріалом
і нумерацією
2. Інтервал між пунктами більше, ніж між рядками

55.

4. Текстові елементи та їх
підготовка

56.

4. Текстові елементи та їх
підготовка
Число
2.
Помилка
Чому це помилка?
Неясна структура важко розподілити і
і не видно
зрозуміти
1. Логічна послідовність з навчальним матеріалом
і нумерацією
2. Інтервал між пунктами більше, ніж між рядками
3. Вирівнювання по лівому краю

57.

4. Текстові елементи та їх
підготовка
Число
2.
Помилка
Чому це помилка?
Неясна структура важко розподілити і
і не видно
зрозуміти
4. Шрифт заголовків / назв: 32-44
5. Шрифт основного тексту: 28-32
6. Times New Roman - важлива річ / короткі назви

58.

4. Текстові елементи та їх
підготовка
Число
2.
Помилка
Чому це помилка?
Неясна структура важко розподілити і
і не видно
зрозуміти
7. Не пишіть в тексті тільки великими літерами

59.

4. Текстові елементи та їх
підготовка

60.

4. Текстові елементи та їх
підготовка
Число
2.
Помилка
Чому це помилка?
Неясна структура важко розподілити і
і не видно
зрозуміти
7. Не пишіть в тексті тільки великими літерами
8. Використовувати кольори - максимум 3 в слайді
9. Без граматичних помилок.

61.

4. Текстові елементи та їх
підготовка

62.

63.

4. Текстові елементи та їх
підготовка

64.

ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ
1. Яке правило визначає кількість тексту в
слайді?

65.

ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ
1. 6х6
2. Який повинен бути інтервал між
рядками і пунктами?

66.

ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ
1. 6х6
2. Інтервал між пунктами більше, ніж між
рядками

67.

ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ
1. 6х6
2. Інтервал між пунктами більше, ніж між
рядками
3. Шрифт основного тексту?

68.

ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ
1. 6х6
2. Інтервал між пунктами більше, ніж між
рядками
3. 28-32

69.

ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ
1. 6х6
2. Інтервал між пунктами більше, ніж між
рядками
3. 28-32
4. Як потрібно вирівнювати текст на слайді?

70.

ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ
1. 6х6
2. Інтервал між пунктами більше, ніж між
рядками
3. 28-32
4. Вирівнювати потрібно з лівого краю.

71.

НАВЧАЛЬНЕ ПИТАННЯ №5
Візуальні елементи та їх підготовка

72.

5. Візуальні елементи та їх підготовка

73.

5. Візуальні елементи та їх підготовка
Число
1.
2.
Помилка
Чому це помилка?
Зображень немає, Думка складна а
коли вони
зображень немає
потрібні
Зображення не
Для усвідомлення
потрібні, але вони кожного елемента
є
необхідна увага

74.

5. Візуальні елементи та їх підготовка
1. Зробіть думки видимими
2. В одному слайді не більше 2 зображень

75.

5. Візуальні елементи та їх підготовка

76.

5. Візуальні елементи та їх підготовка

77.

5. Візуальні елементи та їх підготовка

78.

5. Візуальні елементи та їх підготовка

79.

5. Візуальні елементи та їх підготовка
Число
3.
4.
Помилка
Чому це помилка?
Інформація на
Це закриває візуальні і
екрані не
звукові канали
відповідає словам прийому
Інструктор ігнорує «Погляньте, ви все тут
зрозумієте і самі ...».
візуальний засіб

80.

5. Візуальні елементи та їх підготовка
1. Інформація на екрані повинна відповідати
словам.

81.

82.

5. Візуальні елементи та їх підготовка

83.

ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ
Помилки при використанні візуальної
підтримки:
1. Зображень немає, коли вони потрібні.
2. Зображення не потрібні, але вони є.
3. Інформація на екрані не відповідає
словам.
4. Інструктор ігнорує візуальний засіб.

84.

НАВЧАЛЬНЕ ПИТАННЯ №6
Загальні вимоги до слайдів.

85.

6. Загальні вимоги до слайдів
6.1. Анімація:
6.1.1 По одному елементу
6.1.2 Швидка та коротка

86.

6. Загальні вимоги до слайдів
6.1. Анімація
Знищення тактичних засобів
противника
Знищення тактичних засобів
противника
Знищення артилерійських та
мінометних батарей противника
Знищення артилерійських та
мінометних батарей противника
Знищення танків, протитанкових засобів,
інших броньованих засобів противника
Знищення танків, протитанкових засобів, інших
броньованих засобів противника

87.

6.2. Загальні вимоги до слайдів

88.

6. Загальні вимоги до слайдів
6.1. Анімація:
6.1.1 По одному елементу
6.1.2 Швидка та коротка
6.2. Фон для слайдів:

89.

6. Загальні вимоги до слайдів
6.2. Один колір фона на всю презинтацію

90.

6.2 Загальні вимоги до слайдів

91.

6.2 Загальні вимоги до слайдів

92.

6.2 Загальні вимоги до слайдів

93.

6.2 Загальні вимоги до слайдів

94.

6.2 Загальні вимоги до слайдів

95.

6.2 Загальні вимоги до слайдів

96.

6.2 Загальні вимоги до слайдів

97.

6.2 Загальні вимоги до слайдів

98.

6.2 Загальні вимоги до слайдів

99.

6.2 Загальні вимоги до слайдів

100.

101.

6. Загальні вимоги до слайдів

102.

ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ ПРОЙДЕНОГО
МАТЕРІАЛУ
Мета візуальної підтримки:
1. Привернути увагу;
2. Викликати емоції;
3. Проілюструвати, спростити і пояснити
матеріал;
4. Збільшити інформативність.

103.

ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ ПРОЙДЕНОГО
МАТЕРІАЛУ
Типи засобів візуальної підтримки?
1. Плакати.
2. Аудіо та відео забезпечення.
3. Схеми.
4. Макети.
5. Дошка.
6. Забезпечення для проведення
презентацій.
7. Демонстраційна група.

104.

ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ ПРОЙДЕНОГО
МАТЕРІАЛУ
Техніка використання візуальних
засобів:
1. Випробувати.
2. Показати.
3. Обговорити.
4. Використати.
5. Сховати.

105.

ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ ПРОЙДЕНОГО
МАТЕРІАЛУ
1. Яке правило визначає кількість тексту в
слайді?

106.

ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ ПРОЙДЕНОГО
МАТЕРІАЛУ
1. 6х6
2. Який повинен бути інтервал між
рядками і пунктами?

107.

ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ ПРОЙДЕНОГО
МАТЕРІАЛУ
1. 6х6
2. Інтервал між пунктами більше, ніж між
рядками

108.

ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ ПРОЙДЕНОГО
МАТЕРІАЛУ
1. 6х6
2. Інтервал між пунктами більше, ніж між
рядками
3. Шрифт основного тексту?

109.

ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ ПРОЙДЕНОГО
МАТЕРІАЛУ
1. 6х6
2. Інтервал між пунктами більше, ніж між
рядками
3. 28-32

110.

ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ ПРОЙДЕНОГО
МАТЕРІАЛУ
1. 6х6
2. Інтервал між пунктами більше, ніж між
рядками
3. 28-32
4. Як потрібно вирівнювати текст на слайді?

111.

ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ ПРОЙДЕНОГО
МАТЕРІАЛУ
1. 6х6
2. Інтервал між пунктами більше, ніж між
рядками
3. 28-32
4. Вирівнювати потрібно з лівого краю.

112.

ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ ПРОЙДЕНОГО
МАТЕРІАЛУ
1. Назвіть найбільш актуальні кольори для
фону слайдів:

113.

ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ ПРОЙДЕНОГО
МАТЕРІАЛУ
1. Найбільш актуальні кольори для фону
слайдів:
2. Яка повинна бути анімація?

114.

ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ ПРОЙДЕНОГО
МАТЕРІАЛУ
1. Найбільш актуальні кольори для фону
слайдів:
2. Швидка/ коротка, по одному
елементу.

115.

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ
Тема: Вимоги до приготування презентацій
Навчальні питання:
1.Мета візуальної підтримки.
2.Типи візуальної підтримки.
3.Техніка використання візуальних засобів.
4.Текстові елементи та їх підготовка.
5.Візуальні елементи та їх підготовка.
6.Загальні вимоги до слайдів.

116.

МЕТА ЗАНЯТТЯ

117.

ОЦІНКИ

118.

КІНЦЕВІ ІНСТРУКЦІЇ
Тема наступного заняття: «Техніка
постановки запитань та відповідей на
питання»
Завдання на самостійну підготовку…
Прибирання у класі.

119.

КІНЕЦЬ ЗАНЯТТЯ
ДЯКУЮ
ЗА
УВАГУ!
English     Русский Правила